Konkurs o tytuł „Regionalnego lidera kształtowania postaw proekologicznych”

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola, szkoły i placówki do udziału w Konkursie o tytuł „Regionalnego lidera kształtowania postaw proekologicznych”.
Nasze przedsięwzięcie organizowane jest w ramach ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2017/2018 kierunku realizacji polityki oświatowej państwa „Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły”.

Zachęcamy zespoły nauczycieli do udziału w konkursie. Najlepsze przedszkole, szkoła/placówka otrzyma tytuł „Regionalnego lidera kształtowania postaw proekologicznych”.

Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie wybranych, różnorodnych przedsięwzięć realizowanych w zakresie edukacji proekologicznej przez przedszkole, szkołę, placówkę – w dwóch obowiązkowych formach:

• prezentacji multimedialnej przy wykorzystaniu bezpłatnej aplikacji Sway (szczegóły w „Regulaminie konkursu)
  • artykułu spójnego z treściami przedstawionymi w aplikacji Sway.

Konkurs wiąże się z szeroką promocją działań przedszkoli, szkół i placówek realizujących interesujące koncepcje edukacji ekologicznej. Nagrodzone prace konkursowe zostaną zaprezentowane podczas konferencji podsumowującej, będą opublikowane na łamach „Częstochowskiego Biuletynu Oświatowego” i na stronie internetowej RODN „WOM” w ramach „Przykładów dobrej praktyki”.

Najważniejsze terminy:

• do 13 marca 2018 r. – wstępna informacja o zgłoszeniu do konkursu wysłana na adres e-mail: krawczyk@womczest.edu.pl
  • do 11 maja 2018 r. – udostępnienie pracy konkursowej,
  • 5 czerwca 2018 r. – przyznanie tytułu „Regionalnego lidera kształtowania postaw proekologicznych” oraz wyróżnień, pucharów i dyplomów podczas konferencji organizowanej w RODN „WOM” w Częstochowie.

Do pobrania:
Załącznik nr 1 do regulaminu konkursu

Szczegółowych informacji udziela Aleksandra Krawczyk, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie, e-mail: krawczyk@womczest.edu.pl, tel. 34 360 60 04 wew. 240.