Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”

Szanowni Administratorzy i Nauczyciele,
w imieniu organizatorów zapraszamy uczniów wszystkich typów szkół do udziału w bezpłatnym konkursie informatycznym „Bóbr”.

Konkursy główne odbędą się w dniach 13-16 listopada. Każdego dnia, jedna z grup wiekowych, będzie miała okazję na rozwiązywanie zadań w czasie rzeczywistym – zmagania rozpoczynają się o godz. 12.00!

Harmonogram:

• Senior (szkoły ponadgimnazjalne) 13 listopada 2017 r.
  • Junior (gimnazja i klasy VII SP) – 14 listopada 2017 r.
  • Benjamin (szkoły podstawowe IV-VI) – 15 listopada 2017 r.
  • Skrzat (szkoły podstawowe I-III) – 16 listopada 2017 r.

Rejestracja do Konkursu Głównego rozpoczęła się 17 X, a skończy się na godzinę przed danym etapem konkursu. Do tego momentu wszyscy chętni muszą być już zapisani do konkursu.
Zmagania uczestników odbywają się na bezpłatnej platformie edukacyjnej mCourser.

Serdecznie zapraszamy na stronę www.bobr.edu.pl, gdzie znajdziecie Państwo wszelkie informacje o tegorocznej edycji Konkursu oraz na stronę www.mCourser.pl, na której umieszczone są archiwalne zadania konkursowe z poprzednich lat w wersji interaktywnej do wykorzystania przez nauczycieli na wszystkich etapach edukacyjnych do nauki informatyki, w tym programowania.

Tegoroczna edycja konkursu została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji. Zadania z Bobra należą do materiałów rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji w nauczaniu programowania.