Śląskie. Inwestujemy w talenty – III edycja

Samorząd Województwa Śląskiego rozpoczął realizację kolejnej edycji projektu Śląskie. Inwestujemy w talenty, mającego na celu wsparcie stypendialne szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, językowych oraz ICT, stale zamieszkujących na terenie województwa śląskiego.

Stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie przyznawane będą na czas trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych (tj. 10 miesięcy) w roku szkolnym 2017/2018. Stypendia te przyznane zostaną 600 najzdolniejszym uczniom/uczennicom, których wnioski uzyskają najwyższą liczbę punktów.

Aby otrzymać stypendium należy spełnić następujące kryteria:

• uczęszczanie do szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej (publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej);
  • stałe zamieszkiwanie na terenie województwa śląskiego;
  • osiągnięcie wymaganego wyniku ze sprawdzianu zewnętrznego lub egzaminu gimnazjalnego:

– w odniesieniu do uczniów szkół gimnazjalnych – 100% punktów z części matematycznej oraz co najmniej 97,5% punktów z części dotyczącej języka obcego nowożytnego. W przypadku uczniów, którzy przystępowali do sprawdzianu w roku wynik powinien wynosić co najmniej 97,5% możliwych do uzyskania punktów;

– w odniesieniu do uczniów szkół ponadgimnazjalnych – 100% punktów z części matematycznej oraz co najmniej 97,5% punktów z części dotyczącej języka obcego nowożytnego zdanego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

• uzyskanie na zakończenie poprzedniego roku nauki (tj. roku szkolnego 2016/2017) średniej ocen z trzech wybranych przez Wnioskodawcę przedmiotów kierunkowych na poziomie co najmniej 5,00;
  • uzyskanie na zakończenie poprzedniego roku nauki (tj. roku szkolnego 2016/2017) średniej ocen ze wszystkich przedmiotów na poziomie co najmniej 4,50;
  • niepobieranie przez ucznia innego stypendium przyznanego za wyniki w nauce, finansowanego ze środków publicznych, o sumarycznej wartości w skali roku szkolnego przewyższającej kwotę 1 180,00 PLN (10 x 118,00 PLN).

Kryteria dodatkowe (dodatkowo punktowane, ich spełnienie nie jest obligatoryjne):

• uzyskanie w okresie trzech lat szkolnych poprzedzających rok szkolny, na który przyznawane jest stypendium, tytułu laureata lub finalisty konkursu o zasięgu co najmniej wojewódzkim lub olimpiady/turnieju co najmniej II stopnia, organizowanych na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad;
  • posiadanie przez ucznia ubiegającego się o stypendium aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności;
  • uzyskanie ze sprawdzianu zewnętrznego lub egzaminu gimnazjalnego 100% z języka obcego nowożytnego.

Aby aplikować o stypendium wniosek należy dostarczyć osobiście lub wysłać (decyduje data wpływu) na jeden ze wskazanych poniżej adresów:

• Kancelaria Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach,
    ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice,
  • Kancelaria Międzywydziałowego Zespołu Zadaniowego w Bielsku-Białej,
    ul. Piastowska 40, 43-300 Bielsko-Biała,
  • Kancelaria Międzywydziałowego Zespołu Zadaniowego w Częstochowie,
    ul. Sobieskiego 7, 42-217 Częstochowa.

Wnioski o przyznanie stypendium mogą być składane w terminie od 25 września do 27 października 2017 r.

Więcej informacji: efs-stypendia.slaskie.pl

DO POBRANIA: