Światowy Tydzień Mózgu w RODN „WOM” w Częstochowie

Światowy Tydzień Mózgu w RODN „WOM” w CzęstochowieW Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie 15 marca 2017 r. odbyło się  seminarium połączone z warsztatami plastycznymi dla uczniów nt. „Jak uczy się mózg?”.

Była to już trzecia edycja zajęć w naszym Ośrodku w ramach corocznych obchodów Światowego Tygodnia Mózgu, który w tym roku wypada w dniach 13–17 marca. Celem zajęć było przekazanie najnowszej wiedzy na temat budowy i funkcjonowania uczącego się mózgu. Podczas spotkania, które prowadziły Panie Sylwia Kurcab i Jadwiga Mielczarek, nauczyciele- konsultanci RODN „WOM” w Częstochowie, uczniowie wraz nauczycielami wysłuchali wykładu „Jak uczy się mózg?”. Następnie, po przypomnieniu zasad tworzenia plakatu, uczniowie  przystąpili do przygotowania prac plastycznych propagujących wiedzę o mózgu.

Światowy Tydzień Mózgu w RODN „WOM” w CzęstochowiePo zajęciach w holu Ośrodka zorganizowano sesję plakatową prezentującą pracę zespołów uczniowskich.

Zgłębienie wiedzy o ludzkim mózgu było ciekawym intelektualnym przeżyciem, a także impulsem do upowszechniania aktywności, które sprzyjać będą jego rozwojowi.

W zajęciach wzięły udział następujące placówki:

• Zespół Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie
  • Szkoła Podstawowa nr 14 im. H. Sienkiewicza w Częstochowie
  • Szkoła Podstawowa Fundacji Elementarz w Jackowie
  • Zespół Szkół i Placówek im. H. Kołłątaja w Zawierciu
  • Gimnazjum nr 2 im. J. Piłsudskiego w Koniecpolu
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Piłsudskiego w Koniecpolu
  • Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy  w Zajączkach Pierwszych
  • Zespół Szkolny w Kruszynie.

Opracowała: Jadwiga Mielczarek, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie
Światowy Tydzień Mózgu w RODN „WOM” w Częstochowie Światowy Tydzień Mózgu w RODN „WOM” w Częstochowie