Konkurs czytelniczy „Rymowane – malowane”. Moje spotkanie z książką

Konkurs czytelniczy „Rysowane – malowane”. Moje spotkanie z książkąRegionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zaprasza uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego do udziału w konkursie czytelniczym „Rymowane – malowane”. Moje spotkanie z książką.

Konkurs ten jest formą realizacji kierunku polityki oświatowej państwa „Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży”.

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie słowno-plastycznej prezentacji dowolnie wybranej książki, do której przeczytania chciałby zachęcić swoich rówieśników. Prezentacja książki powinna zawierać 2 elementy: na kartce formatu A3 należy umieścić opis książki w formie wiersza – rymowanki oraz ilustrację do niej wykonaną dowolną techniką plastyczną.

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i dyplomy.

Bliższych informacji udziela Agnieszka Grudzińska, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie, tel. 34 360 60 04 wew. 219, e-mail: grudzinska@womczest.edu.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Załącznik nr 1
Załącznik nr 2