Zapraszamy na kurs „Programuj od najmłodszych lat”

Zapraszamy do udziału w kursie doskonalącym pt. „Programuj od najmłodszych lat”, adresowanym do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Tematyka kursu pozwoli na realizację nowej podstawy programowej w zakresie rozwoju umiejętności rozumienia, analizowania i rozwiązywania problemów.

W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z ćwiczeniami i rozwiązaniami praktycznymi pozwalającymi na naukę programowania bez użycia komputera. Ważnym elementem kursu będzie poznanie nowoczesnej, łączącej w sobie elementy tradycyjne i związane z TIK, gry ScotieGo! oraz witryny code.org. Oba rozwiązania pozwolą dobrze przygotować uczniów do nauki programowania z wykorzystaniem komputerów i/lub urządzeń mobilnych, np. tabletów.

Autorzy programu:  Anna Dąbrowska, Anna Hiller, Tomasz Karoń

Liczba godzin: 15 godz. dydaktycznych

Cena kursu: 100 zł/osoba

Karta zgłoszenia: „Kursy doskonalące”

Szczegółowych informacji udziela p. Tomasz Karoń (tel. 34 360 60 04 wew. 227, e-mail: karon@womczest.edu.pl ).