Konferencja stacjonarna „Pamięć o ofiarach Zbrodni Wołyńskiej w edukacji szkolnej”

Dyrektorzy szkół,
Nauczyciele,

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zaprasza nauczycieli przedmiotów humanistycznych wraz z uczniami do udziału w konferencji stacjonarnej „Pamięć o ofiarach Zbrodni Wołyńskiej w edukacji szkolnej”  współorganizowanej z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Częstochowie.

Wykłady na konferencji wygłoszą: dr Jarosław Durka, Uniwersytet Opolski – „Stosunki ludnościowe na Wołyniu w okresie II Rzeczypospolitej”,  Adam Kiwacki, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Częstochowie – „Zbrodnia wołyńska i jej aspekty”,  Danuta Skalska, Rzecznik Światowego Kongresu Kresowian – „ Kresy – pamięć pokoleń” oraz Elżbieta Straszak, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie – „Jak uczyć o Zbrodni Wołyńskiej?”

Zachęcamy jednocześnie do udziału w Konkursie „Wołyń – pamięć pokoleń” pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka.

Termin: 17 listopada 2021 r., godz. 13.00–15:15

Miejsce: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, Aula Forum

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

W celu wzięcia udziału w szkoleniu należy obowiązkowo wypełnić kartę zgłoszenia dostępną pod adresem: https://kartazgloszenia.womczest.edu.pl/karta1.php do 17.11.2021 r. (środa) do godz. 12.00. (z menu wybrać: konferencja – następnie: datę i tytuł szkolenia, kartę uzupełnić i wysłać).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, nauczyciele, którzy chcą przyjść wraz z uczniami, proszeni są o zgłoszenie tego faktu Pani Elżbiecie Straszak na adres e-mailowy: straszak@womczest.edu.pl lub telefonicznie 34 360 60 04 wew. 240, do 16.11.2021 r. do godz. 12.00

Jednemu nauczycielowi może towarzyszyć nie więcej niż 3–5 uczniów.

Konferencja przeprowadzona zostanie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Przypominamy o obowiązku posiadania maseczek.

Serdecznie zapraszamy.

Elżbieta Straszak