Znamy już zwycięzców konkursu z języka niemieckiego „Österreich: Land, Leute, Sprache”

4 grudnia 2018 r. w RODN „WOM” w Częstochowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie z języka niemieckiego „Österreich: Land, Leute, Sprache”, organizowanego z okazji obchodów 100-lecia Republiki Austrii.

Konkurs został zrealizowany w ramach austriackiego projektu „1918 – 2018 – 100 Jahre Österreich” – inicjatywy Krajowej Rady ds. edukacji Landesschulrat für Burgenland oraz uczelni Pädagogische Hochschule Burgenland.

Oto nasi laureaci:

I miejsce

Klaudia Zębik - laureatka I miejsca (I LO im. J. Słowackiego)
Klaudia Zębik (I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie)

II miejsce ex aequo:

Laureaci II miejsca ex aequo - Aleksandra Bieda, Mateusz Brol, Iga Kraszewska

Aleksandra Bieda (IV Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie)
nauczyciel – Pani Małgorzata Waryś-Kotas

Mateusz Brol (Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu)
nauczyciel – Pani Aleksandra Bawor

Iga Kraszewska (I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie)

III miejsce ex aequo:

Laureatki III miejsca ex aequo - Milena Sikora, Urszula Sawicka

Urszula Sawicka (III Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Kosińskiego w ZS nr 3 w Kłobucku)
nauczyciel – Pani Agnieszka Sroka-Adamus

Milena Sikora (I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie)

Wyróżnienia:

Wyróżnienia otrzymali Piotr Mieczyński, Paulina Grunt, Maciej Świącik
Paulina Grunt (I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie)
nauczyciel – Pani Zofia Sandak-Bernat

Piotr Mieczyński (I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie)
nauczyciel – Pani Iwona Strzelecka

Maciej Świącik (I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie)
nauczyciel – Pani Bożena Dziąbor

Magdalena Wojaczek (Liceum Ogólnokształcące w Psarach)
nauczyciel – Pani Sandra Płaczek

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody (vouchery na kursy języka niemieckiego w Austrii oraz nagrody rzeczowe).

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie!

Dorota Liberda, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie