Warsztaty „Grywalizacja na lekcjach języka niemieckiego”

Warsztaty „Grywalizacja na lekcjach języka niemieckiego”28 listopada 2017 r. zorganizowano w RODN „WOM” w Częstochowie warsztaty „Grywalizacja na lekcjach języka niemieckiego” na temat wykorzystania nowych technologii w edukacji językowej.
Podczas szkolenia uczestnicy II edycji Konkursu z Języka Niemieckiego „Śladami Marcina Lutra” oraz ich opiekunowie poznali możliwości aplikacji edukacyjnej Quizizz. Na początku wszyscy wzięli udział w przykładowym konkursie krajoznawczym o Niemczech, który dotyczył m.in. życia i działalności Marcina Lutra. Następnie tworzyli już samodzielnie interaktywne quizy z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, które zaprezentowali na koniec warsztatów.
Biorąc udział w szkoleniu nauczyciele poznali nową możliwość aktywizacji uczniów oraz sposób na zwiększenie atrakcyjności lekcji, a uczniowie przekonali się, że nauka może sprawić dużo przyjemności.

Dorota Liberda, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie

Warsztaty „Grywalizacja na lekcjach języka niemieckiego”Warsztaty „Grywalizacja na lekcjach języka niemieckiego”