Tworzymy komiksy na lekcji języka francuskiego

Tworzymy komiksy na lekcji języka francuskiego24 lutego 2017 r., w RODN „WOM” w Częstochowie odbyły się francuskojęzyczne warsztaty „Créer une BD” skierowane do nauczycieli romanistów. Podczas spotkania nauczyciele omówili korzyści wynikające z zastosowania komiksów na zajęciach, zapoznali się z terminologią opisującą poszczególne elementy składowe komiksów oraz różnymi sposobami ich wykorzystania w pracy z uczniami na zajęciach językowych.

Korzystając z zaproponowanych otwartych zasobów edukacyjnych (OZE), nauczyciele wykonali swoje własne komiksy. W ostatniej części szkolenia uczestnicy warsztatów nauczyli się tworzyć komiksy w aplikacji Pixton.

Ewelina Makowska, nauczyciel-konsultant RODN „WOM”

Tworzymy komiksy na lekcji języka francuskiego Tworzymy komiksy na lekcji języka francuskiego