Opowiadanie bajek wspomagane tablicą interaktywną

20160922_17033522 września 2016 r. nauczyciel konsultant RODN „WOM” w Częstochowie, p. Ewelina Makowska przeprowadziła warsztaty „Opowiadanie bajek wspomagane tablicą interaktywną” skierowane do nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Podczas szkolenia uczestniczki miały okazję dowiedzieć się jak wykorzystać tablicę interaktywną do opowiadania lub 20160922_170330czytania bajek. Panie mogły odkryć portale z gotowymi materiałami dla najmłodszych, dowiedzieć się jak tworzyć własne opowieści autorskie oraz jakie zabawy związane z bajkami zaproponować dzieciom po lekturze. Celem warsztatów było również wspomaganie nauczycieli w realizacji jednego z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa czyli upowszechniania czytelnictwa, rozwijania kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.