Konferencja pt. „Częstochowa a Józef Piłsudski”

Pani-dyr.-K.-Wilk12 grudnia 2017 r. w Auli „FORUM” Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” odbyła się konferencja pt. „Częstochowa a Józef Piłsudski”, inaugurująca projekt historyczny „Częstochowa o wolność i niezawisłość”. Konferencję otworzyła Pani Katarzyna Wilk, dyrektor Ośrodka. W konferencji wzięli udział nauczyciele i uczniowie szkół częstochowskich. Celem konferencji było ukazanie wkładu mieszkańców Częstochowy w dzieło odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas konferencji referaty wygłosili: Pan dr Ryszard Stefaniak, wiceprezydent Miasta Częstochowy – „Religijność w życiu Józefa Piłsudskiego” i Pan dr Mariusz Kolmasiak, prezes Związku Piłsudczyków RP TPJP Oddział w Częstochowie – „Wizyty Józefa Piłsudskiego w Częstochowie”. Pan Grzegorz Basiński, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie przedstawił biogramy dwóch częstochowian walczących o niepodległość – Bronisława i Mariana Federaków. Wśród prelegentów znalazł się również Marcin Basiński, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Częstochowie. chór-z-SP1Pan Rafał Piotrowski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie przedstawił założenia  projektu edukacyjno-historycznego, w którym udział bierze Urząd Miasta Częstochowy, kilkanaście szkół oraz instytucje z naszego miasta. Konferencję uświetniły występy chóru Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie oraz uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

Grażyna Bochenkiewicz, wicedyrektor ds. doskonalenia nauczycieli RODN „WOM” w Częstochowie

dyr-Piotrowski Pan-Kolmasiak prez.-Stefaniak  uczestnicy