Kodowanie na lekcji języka obcego

Kodowanie to świetny sposób na zainteresowanie ucznia lekcją. Fot. M. Gromotowicz5 października 2018 r. w RODN „WOM” w Częstochowie odbyły się warsztaty „Kodowanie na lekcji języka obcego”. Uczestniczący w nich nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego mogli nauczyć się jak łączyć elementy kodowania z nauką. Uczestnicy szkolenia poznali różnego rodzaju gry logiczne, łamigłówki oraz rebusy, które pozwalają na naukę i utrwalanie słownictwa. Nauczyciele chętnie uczestniczyli w proponowanych im zadaniach.

Warsztaty odbędą się ponownie 16 października 2018 r. o godz. 15.00 w ramach Tygodnia Kodowania 2018. Serdecznie zapraszamy!

Ewelina Makowska, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie

Ćwiczenia z kodowania wzmacniają koncentrację. Fot. E. Makowska Dzięki współpracy można łatwiej i szybciej rozwiązać zadania. Fot. E. Makowska Satysfakcja z prawidłowo rozwiązanego zadania. Fot. E. Makowska