Konferencja online „100-lecie Powstań Śląskich. Częstochowianie i Częstochowa w III Powstaniu Śląskim”

Dyrektorzy szkół,
Nauczyciele,

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zaprasza na konferencję online „100-lecie Powstań Śląskich. Częstochowianie i Częstochowa w III Powstaniu Śląskim” współorganizowaną z Muzeum Częstochowskim.

Wykłady podczas konferencji wygłoszą:

– dr Juliusz Sętowski, kierownik Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy Muzeum Częstochowskiego – „Cywilna pomoc mieszkańców ziemi częstochowskiej dla Górnego Śląska”,

– dr Łukasz Pabich, pracownik Działu Historii Muzeum Częstochowskiego „Militarny udział częstochowian w walkach III Powstania Śląskiego”,

– Agnieszka Grudzińska, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie  – „Literatura, prasa i język jako oręż w walce o polskość Śląska”,

– Elżbieta Straszak, nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie – „Powstania śląskie w edukacji. Propozycje rozwiązań metodycznych”.

Termin: 7 grudnia 2021 r., godz. 13.00 – 15:15

Udział w konferencji jest bezpłatny.

W celu wzięcia udziału w szkoleniu należy obowiązkowo wypełnić kartę zgłoszenia dostępną pod adresem: https://kartazgloszenia.womczest.edu.pl/  (z menu należy wybrać: konferencja – następnie: datę i tytuł szkolenia, kartę uzupełnić i wysłać).

Serdecznie zapraszamy.
Elżbieta Straszak, Agnieszka Grudzińska